Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
ddddddddddddddddd

 

 Adauga effect de gri pe un fundal in photoshop[sau mai bine zis , efectul SEPIA ]

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Maryusik
Membru activ
Maryusik



Adauga effect de gri pe un fundal in photoshop[sau mai bine zis , efectul SEPIA ] Empty
MesajSubiect: Adauga effect de gri pe un fundal in photoshop[sau mai bine zis , efectul SEPIA ]   Adauga effect de gri pe un fundal in photoshop[sau mai bine zis , efectul SEPIA ] EmptyJoi Aug 19, 2010 3:56 pm

1) Deschide imaginea careia vrei sa ii adaugi acest efect. Eu am ales-o pe cea de mai jos :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

2) In fereastra cu layere apasa click pe New Adjustment Layer si selecteaza Hue/Saturation.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


3)In fereastra care apare, pune la Saturation valoarea -100

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

4)In paleta de layere apasa click pe imaginea selectata mai jos.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

5)Selecteaza Eraser Tool, si sterge zonele unde nu vrei sa apara efectul sepia :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Adauga effect de gri pe un fundal in photoshop[sau mai bine zis , efectul SEPIA ] Empty
MesajSubiect: Re: Adauga effect de gri pe un fundal in photoshop[sau mai bine zis , efectul SEPIA ]   Adauga effect de gri pe un fundal in photoshop[sau mai bine zis , efectul SEPIA ] EmptySam Aug 28, 2010 3:20 am

Foarte Frumos Mad am sa il incerc Cool
Sus In jos
Gaby
Membru activ
Gaby



Adauga effect de gri pe un fundal in photoshop[sau mai bine zis , efectul SEPIA ] Empty
MesajSubiect: Re: Adauga effect de gri pe un fundal in photoshop[sau mai bine zis , efectul SEPIA ]   Adauga effect de gri pe un fundal in photoshop[sau mai bine zis , efectul SEPIA ] EmptyJoi Dec 23, 2010 2:52 pm

Foarte bine!Simplu si usor Laughing
Sus In jos
Continut sponsorizat





Adauga effect de gri pe un fundal in photoshop[sau mai bine zis , efectul SEPIA ] Empty
MesajSubiect: Re: Adauga effect de gri pe un fundal in photoshop[sau mai bine zis , efectul SEPIA ]   Adauga effect de gri pe un fundal in photoshop[sau mai bine zis , efectul SEPIA ] Empty

Sus In jos
 
Adauga effect de gri pe un fundal in photoshop[sau mai bine zis , efectul SEPIA ]
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
»  Efectul de Ploaie -Photoshop
» PhotoShop Tutorial - Zoom effect ( CS 3 )
» Smoke type effect in Photoshop (Tutorial)
» Learn Photoshop - How to Create a Multicolor Text Effect
» Learn Photoshop - How to Create a Multicolor Text Effect

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Web Design :: Tutoriale-
Mergi direct la: